Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/wp-cache-orienteering-park-praded-zahajil-provoz5952ecbbcb97b47940ac4e3f8af3e5b9.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/11121/virtual) in /data/web/virtuals/11121/virtual/www/domains/orienteeringpark.eu/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 70
Orienteering Park Praděd zahájil provoz « Orienteering Park Praděd

Orienteering Park Praděd zahájil provoz

Ve středu 25. září 2013 byl otevřen areál pevných kontrol „Orienteering Park Praděd“ v Glucholazech. V místním lesoparku „Nad Bialka“ je od nynějška nastálo umístěno celkem 20 pevných kontrol, které si mohou zájemci proběhnout či projít podle speciální mapy. Tato mapa je k dispozici v informačním centru v Glucholazech a také v několika rekreačních zařízeních a restauracích v blízkosti parku.

Slavnostního otevření se zúčastnilo více než 180 školáků z Glucholaz a Zlatých Hor. Všichni si vyzkoušeli trať pro začátečníky, pár zkušenějších školáků ze Zlatých Hor se nebálo vyzkoušet své orientační schopnosti na trati pro pokročilé. Pro začátek nešlo ani o výsledky a dosažené časy, mnohem důležitější byly první zkušenosti s orientačním během.

Ve čtvrtek 26. září 2013 akce pokračovala otevíráním druhého z obou areálů „Orienteering Park Praděd“, tentokrát ve Vidnavě. Ve zdejším překrásném terénu, kde se odehrálo již mnoho velkých akcí v orientačním běhu, včetně Mistrovství ČR a několika mezinárodních závodů, si poprvé vyzkoušeli orientační běh školáci ze zdejší základní školy. Téměř 200 dětí, od prvňáků až po ty nejstarší se mohlo přesvědčit, že běhání s mapou není až tak složité a dá se zvládnout hned napoprvé. Zvláště když těm nejmenším pomáhali jejich kamarádi z druhého stupně. Ani v tomto případě nešlo o závodění, ale o ukázku sportu, který má v tomto kraji má ideální podmínky.